Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
středa 20. června 2018
Benefiční galakoncert Rolanda Villazóna pro Zdravotního klauna
18:00 Španělský sál Pražského hradu, Praha
IRON MAIDEN
21:00 Letiště Letňany, Praha
IRON MAIDEN, KILLSWITCH ENGAGE
Queens Of The Stone Age
21:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
Queens Of The Stone Age
DNB Wednight
21:00 STORM CLUB, PRAHA - Žižkov
Dexide B-Day bash - Storm + NWND DJs
AVENUE 33
23:00 Roxy, Praha
Michael C, Tibiza
čtvrtek 21. června 2018
Landscape Festival: Eskalace dobra na Vítkově
14:00 Národní památník na Vítkově, Praha
J.A.R., Kapitán Demo, Puding paní Elvisovej a slamer Anatol Svahilec
Bass Extase Documentary : Prague Premiere
21:00 STORM CLUB, PRAHA - Žižkov
Premiéra dokumentu o bass music komunitě + afterparty s Djs
ELECTRONIC WARRIORS
23:00 Roxy, Praha
Subgate, Lumiere
pátek 22. června 2018
United Islands of Prague 2018
10:00 Praha, Praha
LEONIDEN (DE), AT PAVILLON (AT), VAMA (RO), DAVID KOLLER (CZ), VYPSANÁ FIXA (CZ), BUTY (CZ), HEARTS HEARTS (AT), BLACKOUT PROBLEMS (DE), ALEX MERCADO (MEX), THOMAS OLIVER (NZ), JOHN WOLFHOOKER (CZ), PIANO (CZ), SAYS (SK) + dalšíh 100 účinkujících na 15 scénách
Metronome Festival 2018
14:00 Výstaviště Holešovice, Praha
Tom Odell, TATA / BOJS, Midi Lidi, Zrní, Umakart
Megakoncert/ Reflexy 25let / Argema+hosté
17:30 Areál Na kopci , Výčapy
New Beach Wave
21:00 FÉNIX - Music club Zlín, Zlín
Duck out w/ Simula (UK)
21:00 STORM CLUB, PRAHA - Žižkov
Simula (UK), Upfockerz, N.E.D., Bio, Tony, El Waca, Prase, Herax
100% TECH HOUSE with Filippi
21:00 Blok 12, Zlín
Filippi, Southdip, Ian Kita
DEFINITION HOUSE
23:00 11th , Liberec
Biodan, Elite, Ondrej K, Omek, Zissou
DEFINITION HOUSE
23:00 Roxy, Praha
Biodan, Elite, Ondrej K, Omek, Zissou
sobota 23. června 2018
Finále DNB Step Cup 2018
10:00 STORM CLUB, PRAHA - Žižkov
Metronome Festival 2018
14:00 Výstaviště Holešovice, Praha
Tom Odell
Festival Svojšice 2018
15:00 Přírodní areál Svojšice u Pardubic,
Nina Kraviz, High Contrast, Deniro, Eric Cloutier, Dani Sbert, Alex Preda, Rumenige, Boss, Brynjolfjur, The Prototypes, A.M.C., B-Complex, A-Cray, Pixie, Suki, Bifidus Aktif, Akira, Far Horizon, Fallen Gemini, Lee Meow, Mustaffa, Sheriff
Sensation Prague 2018
20:30 O2 Arena, Praha
Sensation
Monkey Boom vs Mindicted
21:00 STORM CLUB, PRAHA - Žižkov
Bicman, Vitto, V-Tec, Skuban, Erboo, Seamly critics, iGOR, Tower, Dejfunk, TRJN, VoidSec
SUNSPHERE
23:00 Roxy, Praha
Drahosh (SK), Juraj Grafik (SK), Cubik, Fun, Sanny
Reklama. Chcete ji také?

Únor v Klubu FAMU: Nové hudební projekty i programové stálice

První únorový večer v Klubu FAMU otevře novou sérii akcí zaměřených na živé produkce elektronické hudby – koncerty a představení určené k sezení, orientované na live sety přátel labelu XYZ.
Přidat na Facebook
Prvním hostem 1. 2. bude Alfred Czital, jeden z hlavních členů Harmony Records, který připraví svůj Ableton live set s různými nalezenými zvukovými nahrávkami a ovladači, aby posluchačům zprostředkoval hloubavý zážitek. Následovat bude člen XYZ Oliver Torr, který využívá modifikované kazetové pásky, různé kytarové pedály, vzorkovače a také fluorescenční osvětlení jako zdroje zvukového signálu.

V pátek 2. 2. vás v Klubu FAMU čeká druhý díl noci PORTAL. Nový koncept parties má na svědomí mladá pražská crew Project Bass, jejich cílem je vytvořit ten nejdivnější audio-vizuální zážitek bez hranic mezi žánry elektronické hudby. Coby headliner se ve vinyl-only setu představí britský DJ a producent ZHA. Velký respekt si na UK scéně získal nejen díky své produkci, ale také založením zásadního White Peach labelu, na kterém vyšly releasy od jmen jako Sukh Night, Sorrow, Taiko, Eva808, Sekko, Lemzly Dale, Youngstar a další. Na svědomí má také labely Fent Plates, Yellow Flower a zatím poslední projekt NAAN. O support se postará mladý český label Harmless Youth ve složení WZ a Insane, Project Bass DJs Zoid a Aspect, britsko-pražská spojka DJ Myya a v neposlední řadě svou live show předvede hradecká grime crew FTH Stylin.Třetí vydání inteligentní diskotéky Tančírna je na programu 8. 2. pod taktovkou DJ Ondřeje Štindla. Tančírna v Klubu FAMU je příležitostí poslouchat a dát najevo, že jsme slyšeli. Zatančit si a neřešit, jestli to vypadá dost dobře. Uslyšíte písně, které jste třeba neznali. Anebo znali, ale teď promluvily nějak nově a silně. Některé vznikly dávno, některé vznikly včera. Ale všechny vznikly právě pro tenhle okamžik.

„S jídlem roste chuť a my jsme čím dál víc hladový,“ říká žižkovská čtveřice Baro Chandel a vydává debut, který spolehlivě strhne nejen ty, kteří se vyžívají v hutném a melodickém stoner rocku. Ač mají nejblíže právě k tomuto žánru, nebojí se ani infuzí odjinud, osobitý přístup je důležitější než naplňování schémat. Co jiného taky čekat od kapely, kterou nejlépe charakterizuje slovo živelná. Přesvědčit se o tom, že její koncerty nenechávají nikoho v klidu, můžete v Klubu FAMU 10. 2. Své vědí také posluchači Radia Wave, kteří v pořadu Startér vyhlásili skladbu My Reptilian Self tou vůbec nejlepší.

Jarda Svoboda & Holy Fanda se v Klubu FAMU představí 15. 2. Za doprovodu harmonia, autoharfy a dalších nástrojů se projde vaší srdeční krajinou, doprovodí vás po moři i po horách. V druhé půli večera se harmonium stane součástí kapely Holy Fanda & the Reverends a poklidné bloumání krajinou zrychlí v divokou jízdu po dálnici arizonskou pouští. Nohu na plynu a banjo proklatě nízko drží Fanda Holý. Program večera zahájí kapela Benebend, která je uskupením několika muzikantů, kteří tvoří spíše podpůrnou sekci pro několik nadšenců, kteří muziku nehrají, ale žijí. Neuvěřitelné nadšení pro písně sálá během celého koncertu nejen z reproduktorů, ale i z tance, pohybu a výrazu muzikantů. Kapela je jedna z aktivit komunity Benediktus, kde žijí a pracují lidé s mentálním postižením.

Tetris je audiovizuální party, která za poslední rok pozvala několik velmi zajímavých zahraničních jmen. V únoru startuje Tetris v Klubu FAMU pravidelné crew parties a českými hosty. První se uskuteční 16. 2. za účasti Raphaela Kosmose, člena českého labelu Endless Illusion. Z Tetris crew se klasicky představí Barbora, která ve svých mixech střetává vokály s acidickými linkami a hutným basem, balancuje na hranici moderního kýče a devadesátkového zvuku. Line up doplní také tof z Tetrisu a St. Daniel z Fresh Labels.

MALALATA All night – noc, kterou jen tak nezažijete, vás čeká 17. 2. Přichází totiž nečekaně a nepravidelně. MALALATA je už 11 let synonymem pro jedinečnou fúzi balkan beats, gypsy music, cumbie a reggae. Každé vystoupení tohoto DJského dua je nespoutanou show plnou nakažlivé energie. Pod jeho taktovkou pulzovaly nejen kluby po celé Evropě, ale i vzdálené Japonsko a Mexiko. Duo předvedlo svou show i na festivalech Pohoda, Grape, Uprising či na jednom pódiu s esy jako Parov Stelar Band, Goran Bregović, Dubioza Kolektiv a Fanfare Ciocarlia.Roztančená noc !!!Absurd disco!!! se uskuteční 22. 2. Krautrock, techno, electronica, music concrète, leftfield house, experimental, noise, ambient. Dj Johana sama o sobě říká, že je režisérka, herečka a hudebnice lokálního rozměru, ale mezinárodního rozhledu. Jeji djská kariéra se dá přirovnat k Petřínské věži. Vedle Eiffelovky by vás nezaujala, ale my ji máme v Čechách rádi a Prahu si bez ní nedovedeme představit. DJ Oswald je djské alter ego skladatele Martina Ožvolda, který se pohybuje jak v nejvyšších akademických institucích, tak v nejzapadlejších klubech. Hrával jako rezident v množství bratislavských klubů stejně jako londynských, jako host vystupoval ve slavných klubech jako například v Panorama baru v Berghainu nebo ve vídeňském klubu Flex. 

Další chuligánská tancovačka Tea Jaye Iva & Hey Key ze série inteligentních diskoték Tančírna vás v Klubu FAMU čeká 24. 2. Láska k hudbě a mladistvé rebelství určily Kláře na pár let úlohu frontmanky punkového housebandu squatu Milada Domácí vězení. Zánik squatu znamenal i zánik kapely a s ním přišla i několikaletá hudební nezaměstnanost. Až začátkem roku 2016 se Klára na hudební scénu vrátila jako DJ Hey Key, inspirovaná hudbou padesátých a šedesátých let a také kolegou v rock and rollové víře Tea Jay Ivo Pospíšilem. Tentokrát se večer ponese v duchu Reunion The Velvet Underground 15/6/90. Setkání nad novým LP zachycujícím historický okamžik na rock’n‘rollové scéně starý dvacet sedm let. Tehdejší účastníci, svědkové i současní autoři se s vámi podělí o své pocity spojené s tímto raritním vinylem.

A každou středu se můžete vydat na pravidelné Klub FAMU jam sessions.

Dodala: Anna Peňásová
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 6. 2. 2018 08:00
Chovancová, Michaela. 2018. Únor v Klubu FAMU: Nové hudební projekty i programové stálice. Vychytané.cz. [Online] 6. 2. 2018. [Citace: 20. 6. 2018.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11920. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Unor-v-Klubu-FAMU:-Nove-hudebni-projekty-i-programove-stalice
Reklama. Chcete ji také?
Rozhodně vychytané akce, které byste si neměli nechat ujít..
pá 29.06.2018
(N10 PUB, Křečovice)
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.186s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


akce.vychytane.cz
bannery.vychytane.cz
BOOKING.vychytane.cz
Brno.vychytane.cz
Cesko.vychytane.cz
clanky.vychytane.cz
deabecko.vychytane.cz
dj.vychytane.cz
DJs.vychytane.cz
fotky.vychytane.cz
fotogalerie.vychytane.cz
fotoreport.vychytane.cz
fotoreporty.vychytane.cz
gacinema.vychytane.cz
Hodonin.vychytane.cz
home.vychytane.cz
Jihomoravsky_kraj.vychytane.cz
klub.vychytane.cz
kluby.vychytane.cz
Kromeriz.vychytane.cz
lfs.vychytane.cz
logo.vychytane.cz
medialnipartnerstvi.vychytane.cz
missacademia.vychytane.cz
Olomouc.vychytane.cz
parties.vychytane.cz
partnerstvi.vychytane.cz
party.vychytane.cz
plesutb.vychytane.cz
Praha.vychytane.cz
Prerov.vychytane.cz
redakce.vychytane.cz
reklama.vychytane.cz
search.vychytane.cz
stamgastagurman.vychytane.cz
trnkobrani.vychytane.cz
Uherske_Hradiste.vychytane.cz
Vsetin.vychytane.cz
Vyskov.vychytane.cz
web.vychytane.cz
www.vychytane.cz
Zlin.vychytane.cz
Zlinsky_kraj.vychytane.cz
(c) Vychytané.cz, 2004-2018
Vaše IP: 54.166.160.105
Serverový čas: středa 20. června 2018 11:46