Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
čtvrtek 21. června 2018
Bass Extase Documentary : Prague Premiere
21:00 STORM CLUB, PRAHA - Žižkov
Premiéra dokumentu o bass music komunitě + afterparty s Djs
ELECTRONIC WARRIORS
23:00 Roxy, Praha
Subgate, Lumiere
pátek 22. června 2018
United Islands of Prague 2018
10:00 Praha, Praha
LEONIDEN (DE), AT PAVILLON (AT), VAMA (RO), DAVID KOLLER (CZ), VYPSANÁ FIXA (CZ), BUTY (CZ), HEARTS HEARTS (AT), BLACKOUT PROBLEMS (DE), ALEX MERCADO (MEX), THOMAS OLIVER (NZ), JOHN WOLFHOOKER (CZ), PIANO (CZ), SAYS (SK) + dalšíh 100 účinkujících na 15 scénách
Metronome Festival 2018
14:00 Výstaviště Holešovice, Praha
Tom Odell, TATA / BOJS, Midi Lidi, Zrní, Umakart
Megakoncert/ Reflexy 25let / Argema+hosté
17:30 Areál Na kopci , Výčapy
New Beach Wave
21:00 FÉNIX - Music club Zlín, Zlín
Duck out w/ Simula (UK)
21:00 STORM CLUB, PRAHA - Žižkov
Simula (UK), Upfockerz, N.E.D., Bio, Tony, El Waca, Prase, Herax
100% TECH HOUSE with Filippi
21:00 Blok 12, Zlín
Filippi, Southdip, Ian Kita
DEFINITION HOUSE
23:00 11th , Liberec
Biodan, Elite, Ondrej K, Omek, Zissou
DEFINITION HOUSE
23:00 Roxy, Praha
Biodan, Elite, Ondrej K, Omek, Zissou
sobota 23. června 2018
Finále DNB Step Cup 2018
10:00 STORM CLUB, PRAHA - Žižkov
Metronome Festival 2018
14:00 Výstaviště Holešovice, Praha
Tom Odell
Festival Svojšice 2018
15:00 Přírodní areál Svojšice u Pardubic,
Nina Kraviz, High Contrast, Deniro, Eric Cloutier, Dani Sbert, Alex Preda, Rumenige, Boss, Brynjolfjur, The Prototypes, A.M.C., B-Complex, A-Cray, Pixie, Suki, Bifidus Aktif, Akira, Far Horizon, Fallen Gemini, Lee Meow, Mustaffa, Sheriff
Sensation Prague 2018
20:30 O2 Arena, Praha
Sensation
Monkey Boom vs Mindicted
21:00 STORM CLUB, PRAHA - Žižkov
Bicman, Vitto, V-Tec, Skuban, Erboo, Seamly critics, iGOR, Tower, Dejfunk, TRJN, VoidSec
SUNSPHERE
23:00 Roxy, Praha
Drahosh (SK), Juraj Grafik (SK), Cubik, Fun, Sanny
pondělí 25. června 2018
FREE MONDAYS
23:00 Roxy, Praha
Krekr, Deffo, Mylo Glenn
úterý 26. června 2018
KING CRIMSON
21:00 Forum Karlín, Praha 8 - Karlín
KING CRIMSON
TUNESDAY
23:00 Roxy, Praha
Biodan, Manio
Reklama. Chcete ji také?

Rock for People je tu za 3 týdny, zveřejnil harmonogram stageí

Kapely, které vám zacloumají srdcem i hlavou, rozhýbou nohy do zběsilého tance, zvednou vám ruce nad hlavu a donutí vás zpívat refrén, který možná znáte léta a možná jste o něm ještě včera neměli ponětí - tak vypadá dramaturgie nadcházejícího ročníku festivalu Rock for People.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People 2017
úterý 4. července 2017 12:00
(konec +- středa 5. července 2017 00:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Festivalový program dá od pondělí 3. do čtvrtka 6. července vybrat jak těm, kteří se těší na nezpochybnitelné legendy, tak těm, kteří pravidelně vyhledávají šanci být u těch výjimečných okamžiků, kdy přímo před jejich očima začínají svítit budoucí hvězdy světových pódií. „Je to jednoduché: Chceme, aby ti, kteří jedou na dobře známé kapely nebo osvědčené borce hitparád, našli na některé alternativní stage své nové favority a aby fandové, přísahající třeba na punkovou revoltu nebo alternativu zjistili, že i kapela která dostala Grammy nebo občas plní stránky bulvárnějších médií, umí po čertech dobře hrát a bavit,” shrnuje s úsměvem programový ředitel festivalu Michal Thomes.

Festival otevře 3. července Večírek pro nedočkavé. 4. července se program rozproudí na všech scénách. Ještě než nastoupí nejočekávanější z headlinerů, jihoafričtí Die Antwoord se svojí opulentní, ujetou a skvěle dotaženou show, objasní neméně slavní američtí Cage the Elephant, proč mají v kufru čerstvou Grammy. Zajímavou exkurzi na špičku současné britské HM scény nabídnou strmě vzhůru stoupající Moose Blood, to nejlepší z kanadského HC pro změnu představí Comeback Kid.5. července slibuje porci skvělého australského hardcoru v podání Deez Nuts nebo britské hvězdy na vzestupu Spring King. Splnění snů mnoha fanoušků přinese koncert amerických Paramore i heavy metalových experimentátorů Mastodon a závěr třetího festivalového dne bude patřit muži, který sám dokáže ohromit hlouček kolemjdoucích na ulici stejně jako desetitisícový dav: Fenomenálnímu beatboxerovi a mistrovi loopingu Dub FX.

Závěrečnému dni 6. července budou dominovat americké fenomény: goth rockové ikony Evanescence, originální tanečně popoví Foster The People, kapela zakladatele Sonic Youth The Thurston Moore Group či ikonická hvězda elektronické scény The Bloody Beatroots Live, která celý festival zakončí. Zaujmou ale jistě i skvěle v Británii akcelerující Lower Than Atlantis nebo fenomenální australská smršť v podání charismatických Cash Savage & The Last Drinks.

Vstupenky jsou v prodeji na www.rockforpeople.cz Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 2000 Kč. K dispozici jsou také jednodenní vstupenky, kombinované vstupenky na festival a do kempů nebo combotickety na Rock for People a slovenský festival Pohoda.

Večírek pro nedočkavé
Přestože ještě nebudou hrát hlavní scény festivalu, na Rock for People bude rušno již v pondělí 3. července. Během Večírku pro nedočkavé bude porota vybírat nejlepší kapelu v mezinárodní soutěži Planetrox, jejíž vítěz si zahraje na festivalu Envol et Macadam v kanadském Quebecu. Během „nultého“ dne budou otevřené dvě scény, Jack Daniel’s stage a Muzikus stage, na kterých vystoupí celkem čtrnáct kapel. Večírku budou kralovat ostřílení matadoři The Chancers nebo veteráni taneční scény Skyline, ale ke slovu se dostanou také mladé a dravé české kapely jako jsou například mostečtí Burning Steps, skatepunkoví Krang, indie-rocková skupina Rituály, punkrocková parta Just for Being, rock'n'rolloví The Drain nebo energičtí Cocaine Party. O závěrečnou taneční tečku se postará bubeník skupiny Mandrage Matyáš Vorda alias DJ Dead Sailor.

Den první
Program letošního Rock for People na hlavních festivalových scénách otevře legendární domácí Dáma s čápem a Sto zvířat. V úterý 4. prosince bude dále pozornost většiny jistě upjata k setu jihoafrických Die Antwoord na RFP Stage, ale je dobré si připomenout, že program dne po nich uzavře na druhé největší KB Stage neméně zajímavý tanečně-elektronický projekt z Madridu, Gomad! & Monster. Zajímavý pohled pod pokličku a možnost srovnat svůj vkus s renomovaným britským agentem nabídne unikátní soutěž Czech Fresh na Jack Daniels Stage: Zástupce renomované britské agentury United Talent Agency si na základě nahrávek českých kapel vybral předem čtyři finalisty, kterými jsou Thom Artway, Klara & The Pop, Euphonix a Lake Malawi. V úterý je stejně jako návštěvníci uvidí na Rock for People hrát naživo a definitivně si vybere tu, se kterou pak bude minimálně rok tvrdě pracovat, aby společně prorazili na britskou a evropskou scénu.

Kromě dalších hvězdných jmen večera, jako jsou američtí Cage the Elephant, nositelé letošní Grammy za nejlepší rockové album (pojmenované Tell Me I’m Pretty), či kanadští Comeback Kid, si mohou fanoušci užít na Moto Stage a Jack Daniel’s Stage řadu stylově rozličných kapel, bez nichž by rock nebyl rockem: skvěle britské buskery Shoshin, fenomenální německé motorkáře The Picturebook, bretaňské punk-harcoreové legendy Tagada Jones, drsné bristolské post-punkery Idles nebo mladé pařížské progresivní metalisty Novelists.

Den druhý
Prostřední festivalový den, středa 5. prosince, umožní zažít excelentní dávku muziky té nejvyšší kvality ze tří zemí, které jsou pro vývoj rocku zcela zásadní: Austrálie, USA a Spojeného království. Až bude rodák z Melbourne, beatboxer a král loopingu Dub FX uzavírat před nadšenými fanoušky na KB Stage hlavní program dne, budou už mít za sebou setkání s jeho neméně zajímavými australskými krajany: Na RFP Stage vystoupí mimořádnou pódiovou intuicí nadaní a řadami cen ověnčení Northlane ze Sydney i Deez Nuts, jedna z nejzajímavějších australských koncertních kapel současnosti.

Z britských ostrovů zamíří na Rock for People manchesterští art-pop-punkoví Spring King v čele s Tarekem Musou, kteří již přijedou na RB Stage zoceleni prvními velkými květnovými koncerty v domácí Manchester Academy a londýnském Roundhouse. Pořádnou dávku energie předvedou také Slaves, tedy kytarista, basista a zpěvák Laurie Vincent a bubeník a zpěvák Isaac Holman. Nasazení, se kterým Slaves nastupují na pódium a energie, s níž v nekompromisním setu povětšině krátkých úderných songů drtí publikum, jsou již legendární a Holman se od svého úsporného stand drum setu často vrhá s mikrofonem nad hlavy diváků.
Americký vklad do středečního večera nese pečeť té nejvyšší kvality: O Mastodon se říká, že je to kapela složená ze čtyř frontmanů, žurnalisté pak rádi přirovnávají její význam a kreativitu, překračující žánrové limity, k o něco slavnější Metallice. Všichni čtyři členové jsou špičkoví instrumentalisté, tři navíc disponují výtečnými, byť barevně rozdílnými hlasy. Právě vypracované trojhlasy nad precizní instrumentální souhrou dominují fascinujícím způsobem projevu Mastodonu. Druhým americkým hostem jsou legendární Paramore. K tvůrčímu tandemu energické zpěvačky Hayley Williamsové a kytaristy Taylora Yorka, kteří měli mimo jiné klíčovou roli na skladbě Ain’t No Fun které přineslo kapele první Grammy, se přidává po delší pauze bubeník a zakladatel kapely Zac Farro, se kterým Paramore nastoupí nabití novou energií i na hlavní stage festivalu Rock for People.
Haedlinerům dne budou na dvou hlavních scénách zdatně sekundovat i svérázný projekt kapely Imodium s orchestrem Kolíňanka a programová stálice Vypsaná fiXa.

Den třetí
Závěrečný den festivalu, čtvrtek 6. července se ponese v americkém duchu, ale pro někoho může být překvapením setkání s německými Eskimo Callboy hrající metalcore řízlý post-harcorem a eletronikou s texty tematicky se pohybujícími zejména v trojúhelníku (u nás bychom možná řekli spíše v kosočtverci) mejdan-chlast-sex. Sami svůj styl občas s nadhledem nazývají jako “porno metal”.
Černým koněm posledního den je dozajista Cash Savage and The Last Drinks, šestihlavé hudební monstrum z australského Melbourne, které vystoupí na Moto Stage. Kapela, vyhlášená po nejlepších klubech Austrálie svými nespoutanými koncerty, hypnotizuje publikum nezaměnitelnou směsí zhýralého blues, alternativní country, garážového rock’n’rollu a odzbrojující otevřeností svých textů. Frontwoman kapely, zpěvačka, skladatelka, trenérka fotbalového týmu Old Bar Unicorns a vypravěčka strhujících příběhu Cash Savage, která je proslulá svým chraplavým hlasem a nepředvídatelnými výstupy na koncertech, má zjevně hudbu v krvi – věnují se jí celá její rodina a její strýc Conway Savage je členem nechvalně známých Bad Seeds Nicka Cavea.
Zámořskou dominanci posledního dne Rock for People potvrdí návrat dvěma Grammy ozdobené americké goth-rockové legendy Evanescence s uhrančivou Amy Lee v čele, energická legenda severoamerického post-grungeu a alt-metalu, kanadští Three Days Grace, či alternativně tanečně popová kapela Foster the People, kterou založil Mark Foster se svým kamarádem, bubeníkem Markem Pontiusem. Na Moto Stage vystoupí zakladatel a klíčová osoba legendárních Sonic Youth Thurston Moore Group a závěrečný set celého festivalu bude patřit The Bloody Beetroots Live, projektu, za nímž stojí italský, v Beverly Hills usazený electro house dance punkový producent, hudebník ale také fotograf Bob Rifo, známý jako Sir Bob Cornelius Rifo, který se dokáže se štičí mrštností pohybovat napříč styly a trendy a je anomálií skrytou uprostřed poněkud rozmazlených, uhlazených, vyšťavených a mízy zbavených kmenů současné taneční hudby. Na Rock for People se The Bloody Beetroots představí ve své nejsilnější Live formaci s hráčem na syntezátory Battlem a bubeníkem Edwardem Grinchem.České barvy bude ve čtvrtek na hlavních scénách hájit pražská hardcoreová formace Skywalker, Michal Malátný s Kolínským Big Bandem či Debbie. Na křídlech svých mnoha letošních Andělů přiletí na hradecké letiště i Lenny.

Rock for People 2017: Paramore, Die Antwoord, Evanescence, Mastodon, Foster The People, Three Days Grace, Cage The Elephant, The Boody Beetroots LIVE, Dub FX, You Me At Six, Kraftklub, Slaves, Moose Blood, Northlane, Deez Nuts, Eskimo Callboy, Comeback Kid, Thurston Moore Group, Lower Than Atlantis, Kontrust, The Amazons, Novelists, Imminence, Sam Alone & The Gravediggers, The Picturebooks, Spring King, Tagada Jones, Gomad!&Monster, Thurston Moore Group, Idles nebo Gasmac Gilmore.

Kam pro více informací a hudbou letošních interpretů:
Web: www.rockforpeople.cz

FB: www.facebook.com/rockforpeople.czechrepublic
Youtube playlist: www.youtube.com/playlist?list=PL_smLsso3ByqO3BYg19A6zVYLpXIpGkHE
Spotify playlist: http://open.spotify.com/user/rockforpeople/playlist/1fz0EgzXu3ia7Yzqdbf8xn

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 12. 6. 2017 19:00
Chovancová, Michaela. 2017. Rock for People je tu za 3 týdny, zveřejnil harmonogram stageí. Vychytané.cz. [Online] 12. 6. 2017. [Citace: 22. 6. 2018.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=11406. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rock-for-People-je-tu-za-3-tydny,-zverejnil-harmonogram-stagei
Reklama. Chcete ji také?
Rozhodně vychytané akce, které byste si neměli nechat ujít..
pá 29.06.2018
(N10 PUB, Křečovice)
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.327s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


akce.vychytane.cz
bannery.vychytane.cz
BOOKING.vychytane.cz
Brno.vychytane.cz
Cesko.vychytane.cz
clanky.vychytane.cz
deabecko.vychytane.cz
dj.vychytane.cz
DJs.vychytane.cz
fotky.vychytane.cz
fotogalerie.vychytane.cz
fotoreport.vychytane.cz
fotoreporty.vychytane.cz
gacinema.vychytane.cz
Hodonin.vychytane.cz
home.vychytane.cz
Jihomoravsky_kraj.vychytane.cz
klub.vychytane.cz
kluby.vychytane.cz
Kromeriz.vychytane.cz
lfs.vychytane.cz
logo.vychytane.cz
medialnipartnerstvi.vychytane.cz
missacademia.vychytane.cz
Olomouc.vychytane.cz
parties.vychytane.cz
partnerstvi.vychytane.cz
party.vychytane.cz
plesutb.vychytane.cz
Praha.vychytane.cz
Prerov.vychytane.cz
redakce.vychytane.cz
reklama.vychytane.cz
search.vychytane.cz
stamgastagurman.vychytane.cz
trnkobrani.vychytane.cz
Uherske_Hradiste.vychytane.cz
Vsetin.vychytane.cz
Vyskov.vychytane.cz
web.vychytane.cz
www.vychytane.cz
Zlin.vychytane.cz
Zlinsky_kraj.vychytane.cz
(c) Vychytané.cz, 2004-2018
Vaše IP: 54.92.150.98
Serverový čas: pátek 22. června 2018 02:03